Ειδήσεις

Νίκη και κορυφή για την ομάδα μας και στο Φούτσαλ!

by: Iacovos

0

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που έγινε ψές Πέμπτη 06.02.20, η ομάδα μας πέτυχε ένα σημαντικό τρίποντο στην έδρα του ΑΠΟΕΛ, νικώντας τους γαλαζοκίτρινους με 4-3 και πέρασε στην κορυφή.

Δυνατό παιχνίδι με πάθος εκατέρωθεν με τις δύο ομάδες να τα δίνουν όλα. Προηγήθηκαν οι γηπεδούχοι στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, με τους φουτσαλιστές μας να το γυρίζουν σε 1-2 χάρις σε τέρματα των Χαρή και Λουκά, ενώ νωρίς στην επανάληψη αποχώρησε τραυματίας ο Ραφίνια.

Οι γηπεδούχοι ανάκτησαν το προβάδισμα με 3-2. Οι φουτσαλιστές μας όμως είχαν τα ψυχικά αποθέματα και κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι. Το 3-3 έγινε μετά από φάση διαρκείας και το νικητήριο γκολ πέτυχε ο Κουλουμπρής στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα.